České dráhy

České dráhy a.s. jsou zavedenou společností pro poskytování dopravy. Jednou ze základních činností je provozování osobní železniční dopravy, a to dálkové i regionální, s produkty standardní i nadstandardní kvality. Je také součástí regionálních integrovaných systémů a jako alternativa motorismu. Jaké jsou druhy vlaků, které české dráhy provozují? Osobní vlak, spěšný vlak, rychlík, expres, intercity, eurocity, euronight a supercity. U některých je nutná povinná rezervace míst, u jiných ne. Vlaky pro cestování na dlouhé vzdálenosti zastavují jen v nejvýznamnějších stanicích, a poskytují vysoký komfort. Můžete využít lehátkové, lůžkové nebo restaurační vozy. Mezi speciální nabídky čd patří nostalgické vozy, airport express, půjčovny kol nebo ČD taxi.

Cestování pro každého

Ve vlacích je možno přepravovat zavazadla, jízdní kola a kočárky, uschovat zavazadla během přepravy, i přepravovat živá zvířata. České dráhy informace a podmínky zveřejňují na svých stránkách. Cestovat vlaky mohou pohodlně i vozíčkáři, zrakově postižení, neslyšící a jinak handicapovaní cestující. Vyhledat si můžete vhodné spojení, pokud chcete cestovat se zavazadly, nebo trpíte určitým druhem handicapu.  

In karta pro výhodnější jízdu vlakem

Cestujete pravidelně vlaky českých drah? Pak se vás jistě vyplatí čipová in karta. Nahraje se na ni některá ze slev ve formě aplikace nebo doplňkové aplikace, a vy pak můžete nakupovat jízdenky se slevou 25% nebo 50%. Cena in karty se odvíjí od ceny slevové aplikace. Nahrát si na ni můžete i traťové jízdenky (pro opakované cesty na stejné trati). Při zakoupení slevy in 100% můžete cestovat neomezeně ve vozech 2. Třídy a získáte slevy na některé další služby. Vyřídit in kartu si můžete na přepážkách nebo online.

ČD jízdní řády

Jak můžete vyhledat vhodné spojení? Využít můžete české dráhy jízdní řád online, aplikaci pro chytrý mobilní telefon nebo počítač, zjistit spoj pomocí SMS, telefonicky či emailem. Ke klasickým způsobům vyhledávání patří knižní, traťový a kapesní tištěný jízdní řád české dráhy. Informovat se můžete na přepážkách a u průvodčích ve vlaku. Mimořádné události a výluky zjistíte na internetu, na nádražích nebo od zaměstnanců. Vyhledat spojení a čd jízdní řády vlaky si můžete na stránkách čd, nebo na idos.cz.

České dráhy jízdenky

Na stránkách českých drah si můžete najít jaká jízdenka čd je vhodná právě pro vás a koupit jízdenku online můžete u nás na webu. Existují jízdenky základní, skupinové, traťové, pro děti, pro důchodce, víkendové, akční, zpáteční, zvláštní jízdné, pro studenty, celodenní, kilometrická banka a další. Včasná jízdenka je velice vhodná pro cestování mezi vybranými městy v ČR. Čím dříve si ji zakoupíte, tím větší částku ušetříte. Včasná jízdenka Evropa je zde pro výhodné cestování do vybraných evropských měst.

Nákup jízdenek tradičně i online

Na internetu si můžete prohlédnout a stáhnout české dráhy ceník jízdného. A jak jízdenku na vlak zakoupit? Možností je více: tradiční prodej jízdenek u pokladny, prodejní automaty, nákup u průvodčího, nákup přes internet nebo chytrý telefon, nákup po telefonu nebo u partnerů českých drah. Možností je opravdu mnoho, a většinu věcí lze vyřídit online, což je v dnešní době velice žádoucí.

BankovniKod.cz - váš průvodce světem financí, podnikání a investic. Denní zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů. Sbírky zákonů, vzory formulářů, novinky se start upů, aktuální kurzy měn a akcií - to je BankovníKód.cz! Dále portál nabízí nezávislé recenze a srovnání půjček a úvěrů, hypoték, energií, tarifů, profily a medailonky firem a společností ze všech oblastí trhu! V neposlední řadě se detailně zaměřuje na problematiku EET (Elektronická evidence tržeb) - porovnává a recenzuje poskytovatele EET řešení a jejich nabízené služby a produkty.

© 2016 IDOS, IDOS jízdní řády autobusů, IDOS vlaky, vlaky idos, idos.cz jízdní řády, idos autobusy, www.idos.cz, idos jízdní řády vlaků, idos jízdní řády, idos.cz jízdní řády, autobusové jízdní řády IDOS, IDOS Praha, IDOS Brno, IDOS Ostrava,Student Agency

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode